PhotoGo2Map

PhotoGo2Map je vizualizátor GPS dat z fotografií. Jedná se o multiplatformní aplikaci určenou pro vizualizaci GPS dat z fotografií ve formátu JPEG. Jedinou její funkcí je zobrazení pozice pořízení snímku prostřednictvím vybrané mapové služby.

Nabídka mapových služeb je konfigurovatelná, a to editací konfiguračního souboru, který v základu obsahuje celkem 4 mapové služby.

Příklady použití

  • Nejobecnějším způsobem spuštění aplikace je příkaz: java -jar "PhotoGo2Map-OSE.jar".
  • Na *NIXových systémech lze aplikaci spustit shell skriptem PhotoGo2Map.sh, který je součástí distribuce.
  • Pro operační systémy Microsoft Windows je pro spuštění aplikace součástí distribuce wrapper PhotoGo2Map.exe.

Aplikaci je možné spustit s jedním parametrem, kterým je název souboru se snímkem, popř. včetně cesty. Obsahuje-li cesta mezery, musí být celý parametr uzavřen ve dvojitých uvozovkách.

Příklad konfigurace mapových služeb

Jak je uvedeno výše, lze konfigurovat webové mapové služby pro vizualizaci pozice. Distribuce obsahuje konfigurační soubor config.ini s jedinou sekcí [mapServices] a jednoduchou strukturou.

Každá mapová služba musí být na samostatném řádku. Každý řádek začíná pořadovým číslem služby od 1, následuje rovnítko, dále název služby, který bude viditelný v rozbalovací nabídce aplikace, oddělovač svislítko a nakonec URI mapové služby. V něm se vyskytuje dvojice zástupných řetězců §LATITUDE§LONGITUDE, které budou aplikací nahrazeny skutečnými hodnotami zeměpisné šířky a délky.

Příklad:
1 = Google Mapy|http://maps.google.com/maps?q=§LATITUDE,§LONGITUDE

Náhled

PhotoGo2Map příklad

Ke stažení

Verze: 1.0.0
Build: 100910
Licence: GNU General Public License
Požadavky: Java Runtime v1.6
Download: PhotoGo2Map_v100_b100910.zip